Електромережі

Електромережі, як і інші комунікації (водопровід, каналізація, газопровід, опалення) є власністю усіх співвласників на праві сумісної власності (отака тавтологія). А отже, рішенням загальних зборів співвласники більшістю голосів можуть прийняти рішення про використання цих загальнобудинкових мереж, рівно як і про невикористання або обмеження доступу до використання ними для деяких співвласників.

Про це йдеться у підпункті 1 пункту 2 статті 10 Закону України від 14.05.2015р. №417 “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” – загальні збори співвласників мають право “розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним“. Важливо чітко прописати таке рішення в протоколі зборів, визначити суму заборгованості при якій таке обмеження може бути застосоване та умови відновлення використання (погашення боргу та інше). Важливо також застосовувати терміни “обмеження” а не “відключення” –1 пункту 1 статті 6 того ж Закону №417, який каже, що співвласники мають право “..вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;“.

Такі умови можна включити навіть до статуту об’єднання, прописавши порядок вчинення таких дій: кількість попереджень про можливе обмеження, чи відбувається відключення в присутності лише голови, або має бути якась комісія (у складі правління, наприклад), складання акту обмеження, опломбування місця роз’єднання тощо. Таким чином “обмеження використання” спільного майна (а електромережі є спільним сумісним майном) для деяких співвласників є цілком законним рішенням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *